A híres rendező Miskolcra látogat, hogy részt vegyen egy különleges eseményen.

A Miskolci Nemzeti Színház kétszáz éves múltja során számos olyan emblematikus időszakot élt meg, amikor a szakmai közvélemény és a nézők figyelme egyaránt Miskolcra összpontosult. Kiemelkedő pillanat volt például a két világháború közötti időszak, amikor a Sebestyén testvérek vezették a színházat, és a színpad vibráló élete szinte mindenkit magával ragadott. Hasonló jelentőséggel bírt a nyolcvanas évek is, amikor Csiszár Imre fiatal rendezőként friss szellemet hozott a miskolci színházi életbe, új utakat nyitva a művészetben.
Csiszár Imre irányítása alatt Miskolcon egy különleges színházi iskola alakult ki, mely vonzotta az ország minden szegletéből érkező nézőket, hogy felfedezhessék a mesteri rendezések varázsát. A pályakezdő színészek sorra álltak a kapuk előtt, remélve, hogy tagjai lehetnek ennek a híres társulatnak, amely új lehetőségeket és kihívásokat kínált számukra.
Színészek, akik Csiszár Imre hívására Miskolcon találták meg hivatásukat
- emlékezett vissza Blaskó Péter színművész erre az időszakra.
Mihályi Győző is hasonlóképpen fejezte ki magát, amikor 1980-ban, Csiszár felkérésére, visszatért szülőhelyére.
Igó Éva Miskolcon eltöltött éveire úgy tekint vissza, mint életének legboldogabb időszakára, tele felejthetetlen pillanatokkal és örömteli emlékekkel.