Az OECD szakértője támogatta Biró Ferencet.
A vesztegetéssel foglalkozó munkacsoport egykori vezetője úgy véli, hogy a magyar hatóságok ürügyet keresnek az Integritás Hatóság elnökének eltávolítására.
Drago Kos, aki korábban az OECD vesztegetésekkel foglalkozó munkacsoportját vezette, nyilvánosan támogatta Biró Ferencet. Kos véleménye szerint a magyar hatóságok olyan indokokat keresnek, amelyekkel igazolhatják az Integritás Hatóság (IH) "szakmailag felkészült" és "tisztességes" elnökének eltávolítását.
Szomorúan értesültem arról, hogy a magyar hivatalos szervek szándékot mutatnak arra, hogy kriminalizálják az Integritás Hatóság elnökét, Biró Ferencet, csupán azért, hogy ürügyet találjanak az eltávolítására - olvasható Kos közleményében, amelyet a 24.hu-hoz juttatott el. Kos, aki korrupcióellenes szakértőként tevékenykedik, úgy érzi, hogy kötelessége kifejteni véleményét a magyar társhatóság körüli, hasonló témákat érintő helyzetről.
"Bíró Ferencet olyan becsületes és méltányosságra érzékeny szakemberként ismertem meg, aki rendkívül felkészült a szakmájában. Szakmai tudása és tisztessége példaértékű, és mindez megkérdőjelezhetetlen."
- írta a globális szervezet szakembere.
Hozzátette, önmagában nagy teljesítmény két év alatt felépíteni egy "hatékony ügynökséget", ami tiszteletet érdemelne.
Kos arra buzdítja a világ minden korupcióellenes intézményét és aktivistáját, hogy támogassák Birót, és álljanak ki mellette.
A kiállás előzménye, hogy január közepén ügyészségi razziát tartottak az IH-nál, egy folyamatban lévő nyomozás miatt, amely azért indult, mert a Központi Nyomozó Főügyészség hűtlen kezeléssel gyanúsíthatja Biró Ferencet, mivel szerintük magánéleti célokra használta az állami szerv pénzügyi forrásait. Ezután kiderült, Biró mellett gyanúsított lett a felesége is, mind a ketten panaszt tettek ez ellen.
Biró a sajtótájékoztatón kijelentette, hogy nem szándékozik lemondani a posztjáról, és határozottan visszautasítja az ellene felhozott vádakat. Emellett megemlítette, hogy véleménye szerint a nyomozók a felsőbb szintekről érkező utasításokra reagálva jelentek meg mind a hatóságnál, mind pedig a saját ingatlanján.
Elismerte, hogy felesége időnként igénybe vette a szolgálati autóját, de Biró álláspontja szerint ez teljes mértékben összhangban áll az IH belső szabályaival, miszerint a felső vezetők családtagjai használhatják ezeket a járműveket. Továbbá azt is bevallotta, hogy felesége egy alkalommal balesetet szenvedett, amikor ő vezette az autót, és egy másik járművel ütközött.
Később felmerült a kérdés, hogy miért nem tüntette fel vagyonnyilatkozatában a kéthektáros birtokát és egy házat. Azonban az Átlátszó által összegyűjtött információk alapján úgy tűnik, hogy ezt jogszerűen hagyta ki.