Budapesten elsőfilmes alkotók mutatják be elképzeléseiket új film- és sorozatterveikről.
December 3-án indul a Budapest Debut Film Forum (BDFF), egy izgalmas négynapos rendezvény, amely lehetőséget biztosít az elsőfilmes rendezők és producerek számára, hogy megosszák projektjeiket. Az esemény célja, hogy támogassa a tapasztalatcserét az európai filmes közösség, különösen a visegrádi régió alkotói között, így elősegítve a kreatív együttműködéseket és a szakmai fejlődést.
A BDFF workshopjai lehetőséget biztosítanak a résztvevők számára, hogy kiemelkedő bemutatkozó anyagokat készíthessenek, amelyek révén hatékonyan prezentálhatják folyamatban lévő projektjeiket. A workshopok fő célja, hogy az alkotói csapatok személyre szabott útmutatásokkal és ajánlásokkal gazdagodjanak, lehetővé téve számukra, hogy már a projekt kezdeti fázisában megtervezzék a legoptimálisabb finanszírozási és forgalmazási megoldásokat.
A BDFF 2024-es kiadásának tutorai olyan filmes szakemberek lesznek, mint Krigler Gábor forgatókönyvíró-producer, az HBO egykori kreatív producere, az Aranyélet vezető írója, a Joyrider sorozatfejlesztő cég alapítója és vezetője, Simona Nobile forgatókönyvíró, a római Sapienzia egyetem tanára, a Torino Film Lab tutora, Siniša Juričić, Cannes-ban és Berlinben díjazott filmek producere, az Európai Filmakadémia tagja, Csuja László forgatókönyvíró-filmrendező, a Virágvölgy, a Kilenc hónap háború és a Szelíd című filmek alkotója, illetve Benjamin Cölle, a Pluto Film sales cég igazgatója, audience design szakember. A BDFF idén öt filmtervet és négy sorozattervet fogad. Az eseménysorozat végén az alkotói csapatok pitchfórum keretében mutatják be projektjeiket a döntéshozóknak a BDFF zárórendezvényén.
A workshop során izgalmas rendezvények, előadások és kerekasztal-beszélgetések várják a résztvevőket, ahol nemzetközi szakértők osztják meg tudásukat a technológia és marketing találkozási pontjairól. Az érdeklődők felfedezhetik a kontentgyártás és a személyes márkaépítés kiemelt jelentőségét, valamint megismerkedhetnek a közönség elérésének és megtartásának hatékony digitális stratégiáival. Emellett egy átfogó esettanulmány révén betekintést nyernek a FRUST című, szerb-bosnyák-magyar koprodukciós sorozatba, és elmélyülhetnek a cseh filmipar aktuális folyamataiban. A workshop során hangsúly kerül arra is, hogy miért elengedhetetlen egy erős vizuális koncepció kidolgozása már a projektek kezdeti fázisában.
A Magyar Nemzeti Filmintézet támogatásával december 3. és 6. között zajló programokra való belépés díjtalan, azonban a részvételhez előzetes regisztráció szükséges.