Ez az új P.S. I Love You? – Az Álomlista az év legszívszorítóbb mozija lehet. Véleményed szerint hogyan tükrözi a szerelem és a veszteség mélységeit?
Fájdalom, családi kötelékek, rejtett titkok, szenvedélyes szerelem, megvalósítatlan álmok, szívfacsaró veszteségek és bátorság – Lori Nelson Spielman népszerű regénye alapján készült Álomlista most végre egy igazán megindító és szerethető filmként debütál a Netflix kínálatában.
A The Life List egy olyan érzelmekkel teli filmdráma, amely romantikus szálon vezeti végig a nézőt, miközben mélyen megérinti a lélek legrejtettebb zugait. A film középpontjában olyan univerzális témák állnak, mint az elveszettség érzése, a bátorság szükségessége, a múltunkkal való szembenézés és az új lehetőségek kihasználásának vágya. Mindezek a motívumok összefonódnak, hogy egy különleges élményt nyújtsanak. Bár a történet kimenetele előre sejthető, a film varázsa éppen abban rejlik, ahogyan a szereplők küzdenek a saját démonjaikkal és felfedezik az élet adta új lehetőségeket. Ez a felfedezés nemcsak a romantika, hanem a személyes fejlődés és a megújulás útjára is elkalauzolja a nézőt.
Persze, a halott szál és a levelek miatt kicsit hajaz a 2007-es P.S. I Love You-ra (de szerettem!), amint az a film során szép lassan kiderül. Mégsem ugyanaz.
A film középpontjában álló Alex (Sofia Carson - akit a legtöbben az Utódok-filmekből ismernek) egy vonzó, fiatal nő, aki úgy érzi, hogy megakadt az életében. Korosztályának többi tagjához hasonlóan ő sem rendelkezik gyermekkel, bár van egy barátja, akiről mindenki más, csak ő nem hajlandó észrevenni, hogy nem illik hozzá, sőt, enyhén szólva is különc. Alex feladta eredeti szakmáját, hogy az édesanyja kozmetikai vállalatánál dolgozzon, és bár maximális lelkesedéssel végzi feladatát, a munka nem hoz számára igazi boldogságot. Kapcsolatai - beleértve a már említett párkapcsolatát is - felszínesek, és úgy tűnik, hogy az életében nincsenek valós célok vagy ambíciók.
Az élete drámai fordulatot vesz, amikor édesanyja rákbetegsége váratlanul kiújul, és rövid időn belül elveszíti őt. Két bátyja ugyan mellette áll, ám ő úgy érzi, hogy a fájdalmát senki sem értheti meg igazán. Testvérei csupán az édesanyjukat gyászolják, de számára ez sokkal több: elveszíti élete legkedvesebb társát, a legjobb barátját, akivel mindig megoszthatta a titkait és az álmait. A veszteség súlya úgy nehezedik rá, mint egy sötét felhő, amely elborítja minden örömét.
Ha nem lenne elég fájdalmas gyásza, a fiatal ügyvéd (Kyle Allen - a 2021-es West Side Storyból és a Két világ között című filmekből lehet ismerős) által ismertetett végrendelet miatt újabb sokk éri: kiderül, hogy imádott édesanyja semmit nem hagyott rá. Azaz valamit mégis, de ahhoz, hogy megtudja, mi az, és hogy ezt meg is kaphassa, egy bizonyos időn belül teljesítenie kell 13 éves korában írt álomlistája minden egyes pontját. És ez a lista tele van félelemmel, reménnyel és boldogságvággyal, mint ahogy Alex szíve is. Csak még nem tudja.
A film egyik kiemelkedő vonása, hogy...
A lista tartalmában számos izgalmas kaland vár ránk, köztük a valódi, mély szerelem felfedezése is. Ez azonban nem mindig egyszerű feladat. Hogyan ismerhetjük fel, hogy ő az, akire régóta vágyunk?
Ahogy már említettem, a film ritmusának és atmoszférájának mesteri egyensúlya a drámai és komikus elemek között lenyűgöző. Talán az egyik leggyönyörűbb jellemzője, hogy Alex fokozatosan, lépésről lépésre lép ki a komfortzónájából, miközben felfedezi saját, rejtett vágyait. Ez a folyamat szép lassan bontakozik ki, és éppen ez a fokozatosság adja meg a fejlődése hitelességét.
A New York-i helyszínek vibráló éjszakai élete és a természet csodálatos pillanatai még inkább gazdagítják a történetet. A város színes fényei és a zöldellő terek kontrasztja új dimenziót ad a cselekménynek, így minden egyes jelenet még szerethetőbbé válik. A zene folyamatosan harmonizál a hangulattal, és a film egyik legmeghatározóbb pillanata egy dal előadásához kötődik, amely nem csupán a karakter fejlődését tükrözi, hanem Alex belső metamorfózisának kulcsfontosságú állomása is.
Sofia Carson lenyűgöző teljesítményt nyújt a főszerepben, hiszen karaktere bonyolult belső harcait hitelesen képes megjeleníteni. Connie Britton pedig egy igazán figyelemre méltó anyafigurát alakít, akinek videóüzenetei egyszerre szomorúak és tele vannak szeretettel. Ezek az érzelmi pillanatok határozottan felerősítik a történetet. Nézve őket, gyakran átéltem azt a mély, szinte telepatikus kapcsolatot anya és lánya között, amelyet szerencsémre én is megélek a lányommal.
Bár a szerelmi szál nem tér el a klasszikus romantikus filmek jól bevált kliséitől, az alaptörténet egyedi fordulatokkal és meglepő részletekkel gazdagítva bontakozik ki.
Összességében rendkívül élveztem az Álomlistát – főként azért, mert egy romantikus szállal fűszerezett, lenyűgöző anya-lánya történetet tár elénk. Tele van olyan pillanatokkal, amelyek elgondolkodtatnak arról, hogy mi is igazán fontos az életben: a gyönyörű, értékes cél vagy inkább a különböző izgalmas állomások és kalandok, amelyek nem csupán az adott időszakot formálják, hanem a főszereplő személyiségét is alakítják.
minden egyes nap lehetőséget kínál arra, hogy új irányokat vegyünk, és felfedezzük a bennünket körülvevő világ csodáit. Az élet tele van meglepetésekkel, és néha a legkisebb döntések is hatalmas változásokat indíthatnak el. Emlékezzünk arra, hogy a boldogság nem mindig a megszokott helyeken bújik meg; néha éppen a legszokatlanabb pillanatokban talál ránk, amikor a legkevésbé számítunk rá. Legyünk nyitottak az új lehetőségekre, és merjünk lépni a komfortzónánkból, hiszen a legszebb élmények gyakran a bátorság gyümölcsei.
Talán még a nézők életét is egyedivé varázsolja, hiszen arra ösztönöz, hogy mélyebben értékeljük az életünket, és ne feledkezzünk meg azokról a jelentős élményekről, amelyek formálják identitásunkat és útjainkat.
Romantikus lelkek számára ez a film igazi kötelező darab, de a popcorn mellé ne felejts el néhány papírzsepit is készíteni, mert garantáltan megindítja az érzelmeket!