A Guardian írója fejét fogja, mert úgy érzi, hogy a nyugati országok elkerülik Orbán Viktor kritikáját.

Steve Crawshaw brit újságíró azzal kezdi a cikkét a Guardian hasábjain: az nem lepi meg, hogy Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök méltatta Orbán Viktort, de azt nem érti, a nyugati vezetők miért hallgatnak azzal kapcsolatban, hogy Magyarország kilép a Nemzetközi Büntetőbíróságból.
Crawshaw nem tudja megállni, hogy ne zúgolódjon.
A szerző szerint az európai vezetők "diétás Orbán" módon állnak hozzá a Nemzetközi Büntetőbírósághoz: ha Putyin ellen lép fel azt támogatják, ha Netanjahu ellen azt elítélik.
Az újságíró kiemelte Annalena Baerbock, a német külügyminiszter, akinek nemrégiben Szíriában tett látogatása kapcsán érdekes véleménye támadt. Baerbock "rossz napnak" titulálta Netanjahu magyarországi látogatását, különös hangsúlyt fektetve a nemzetközi jogra és annak megsértésére.
A szerző szuggesztív kifejezésekkel méltatja Karim Khan ügyészt, aki nem mentes a szexbotrány vádjától. Az ügyész megjegyzései szerint a legnagyobb fenyegetést a nemzetközi igazságszolgáltatás számára az jelenti, ha bárki kétségbe vonja, hogy a bíróságok egyenlő bánásmódot biztosítanak.
Crawshaw véleménye szerint az "igazságot gyűlölő Trump" jelenti a legnagyobb fenyegetést az ICC számára, még akkor is, ha az Egyesült Államok nem tagja ennek a nemzetközi bíróságnak. A szakértő úgy látja, hogy az amerikai elnök világszerte aláássa a jogállamiságot, hozzájárulva ezzel a globális rend destabilizálásához.