Francia jobboldali politikus: Ukrajna másoktól elvonja a forrásokat.

A bevándorlásellenes publicistaként is ismert Éric Zemmour az évtized elején robbant be a francia politikába, a 2022-es elnökválasztáson mintegy 2,5 millió szavazatot szerezve a negyedik helyen végzett. Az MCC sajtóbeszélgetésén úgy vélte: Donald Trump amerikai elnökké való ismételt megválasztása forradalommal ér fel a Nyugat számára és Európában is változásokat hoz. Ugyanakkor egyfajta cinkosságot érez Ursula von der Leyen európai bizottsági elnök -- aki szerinte csak németekkel véteti magát körül -- és Emmanuel Macron francia elnök között, mégpedig a birodalomépítés céljával.
Zemmour szerint Brüsszel ambíciója, hogy túllépjen az uniós jogkörök keretein, és Európa vezetőjévé váljon, már korábban is megmutatkozott, például a koronavírus-járvány idején, és most az ukrán háború kapcsán is egyértelmű. A német befolyás ellensúlyozására Macron célja, hogy visszaszerezze azt a vezető szerepet, amelyet Párizs valaha Waterloonál elveszített. "Aki biztosítja a védelmet, az uralkodik is" – hangsúlyozta a francia politikus, utalva arra, hogy jelenleg az Egyesült Államok tölti be ezt a szerepet, de Macron készen áll a kihívásra. Hozzátette, hogy Charles de Gaulle egykori elnök nyomdokain haladva először Macronnak is rendbe kellene tennie saját országát, ha valóban homogén és erős szerepre vágyik.
Zemmour kifejezte aggodalmát a múlt héten bejelentett, nagyszabású európai védelmi terv kapcsán. Kérdését a többi ország francia fegyvervásárlásának szándéka övezte, különös tekintettel az amerikai F-35-ös vadászgépek alternatívájaként. Megjegyezte, hogy az amerikai haditechnika, még ha a NATO keretein belül is kerül beszerzésre, továbbra is amerikai kézben marad. "Addig senki ne beszéljen európai védelempolitikáról, amíg amerikai fegyvereket vásárolunk" – szögezte le határozottan.