A szerb parlamentben feszültség tört ki, és a képviselők heves összecsapásba bonyolódtak.
Az újvidéki vasútállomáson bekövetkezett tragikus esemény következtében jelentősen megnövekedett a feszültség Belgrádban.
Feszült eszmecsere, majd verekedés robbant ki a szerbiai parlament hétfői ülésén. A kormánypárti és ellenzéki képviselők között kialakult konfliktus annyira elfajult, hogy a biztonsági személyzetnek is közbe kellett lépnie, hogy megfékezze a kialakult kaotikus helyzetet - számolt be róla az MTI.
Az ülés kezdetén az ellenzéki képviselők éles kritikával illették a házelnököt, amiért elutasította a kormány ellen irányuló bizalmatlansági indítvány napirendre vételét. Ezt követően a november elsején történt újvidéki tragédiát, amely 15 ember életét követelte, a kormány és a kormánypártok felelősségének kérdőre vonásával folytatták. A képviselők azt hangoztatták, hogy a mindent átható korrupció és a szakmai hozzáértés hiánya vezettek ahhoz a súlyos eseményhez, amely során leszakadt a vasútállomás előtetője.
A lökdösődés és verekedés akkor robbant ki, amikor a kormánypárti képviselők reagáltak az ellenzéki bekiabálásokra, és a korábbi, 2000 és 2012 között hatalmon lévő ellenzéki politikusokat kezdték el korrupcióval vádolni, hangoztatva, hogy ők felelősek az országban tapasztalható problémák gyökeréért. A képviselők között többszöri összetűzés alakult ki, miközben az ellenzék egy hatalmas, véres tenyeret ábrázoló transzparenst is felmutatott a teremben, ezzel is hangsúlyozva a helyzet súlyosságát.
A parlament ülése a 15 áldozat emléke előtti egyperces tisztelgéssel kezdődött.
Az újvidéki tragédiához kapcsolódóan eddig 12 személyt vettek őrizetbe, köztük Goran Vesic volt építésügyi minisztert is. Vesic a balesetet követő napokban lemondott posztjáról, azonban a történtekért nem érzett felelősséget.
A tragikus esemény hatására az ellenzéki pártok azonnal cselekvésre szólítottak fel, követelve a felelősök letartóztatását. Emellett arra is sürgették a hatóságokat, hogy hozzák nyilvánosságra a vasútállomás újjáépítésében részt vevő vállalatokkal kötött szerződéseket. Továbbá, követelték a miniszterelnök és Újvidék polgármesterének lemondását is.
A szerződéseket azért szeretnék látni, mert a tragédia napján az illetékes miniszter és a pályaépítésért és -fenntartásért felelős vállalat azt közölte, hogy a szóban forgó előtető nem volt része a felújítási munkának, azonban számos, azóta készült felvétel tanúsága szerint közben módosítottak a szerkezetén, és további terhelésnek tették ki a hat évtizede épült szerkezetet.
Az újvidéki vasútállomás, amely 1964-ben nyitotta meg kapuit, az utóbbi években jelentős átalakuláson ment keresztül. 2021 és 2022 folyamán több szakaszban zajlott a felújítás, és a javítási munkák idén is tovább folytatódtak. Goran Vesic július hónapban örömmel tájékoztatta a közönséget, hogy a rekonstrukciós projekt sikeresen befejeződött, és az épület mostantól ismét rendelkezésre áll a utazók számára.
Aleksandar Vucic elnök az üggyel kapcsolatban leszögezte: a bíróságnak kell eldöntenie, ki a felelős a tragédiáért, de bizonyosan felelősség terheli mindazokat, akik nem gondoltak arra, hogy fel kell újítani a hatvan éve felhúzott épület minden részét. Nem azért kell megtalálni a felelősöket, hogy valakit bűnösnek lehessen kikiáltani, hanem azért, hogy hasonló esetek a jövőben ne fordulhassanak elő - tette hozzá.