Az orosz hatóságok döntése értelmében tíz régióban betiltották a kriptovaluta bányászatát, mivel az áramellátásra gyakorolt nyomás egyre növekvő problémát jelent. Az intézkedés célja, hogy csökkentsék az elektromos energia iránti keresletet, amely a bányá


A korlátozás jelenleg hat évre érvényes. A jövőben várhatóan szigorúbb intézkedések bevezetésére is sor kerülhet, de ugyanakkor enyhítések lehetősége is felmerült.

Oroszország hat évre betiltotta a kriptobányászatot a 46-ból 10 régiójában, elsősorban az iparág magas energiafogyasztása miatt - írja a TASS orosz állami hírügynökség nyomán az Engadget. A tiltás 2025. január 1-jén lép életbe, és 2031. március 15-ig tart.

Egyidejűleg lehetséges, hogy ideiglenes könnyítések lépnek életbe, amennyiben a kormánybizottság úgy látja, hogy az energiaigény alakulása ezt indokolttá teszi.

A kriptobányászat Oroszországban csak 2024. november 1-je óta legális, és szigorúan szabályozott: a bányászoknak regisztrálniuk kell magukat a Digitális Fejlesztési Minisztériumnál, ahol folyamatosan monitorozzák, hogy nem használnak-e több áramot a megengedettnél. Az ország már 2022-ben betiltotta a kriptovaluták törvényes fizetőeszközként való használatát. Ugyanakkor a határokon átnyúló fizetéseket engedélyezik - sokak szerint azért, hogy kijátszhassák a nemzetközi szankciókat, amiket az Ukrajna elleni háború nyomán vetettek ki Oroszországra.

Oroszország nem az egyetlen, amely energiafogyasztási okokra hivatkozva lépett fel a kriptobányászat ellen. Koszovó 2022-ben, Angola pedig 2024 áprilisában tiltotta be a gyakorlatot, utóbbi bűncselekményként is kezeli azt. Európában például Izland és Norvégia is szigorúan szabályozza az iparágat az energiakorlátok miatt.

Related posts