Jakab megkapta az adatokat, és kiderült, hogy egyetlen "seriff" közel egymillió forintba kerül Miskolc számára.

Jakab Péter továbbra sem hagyja leülepedni a seriffkérdéssel kapcsolatos botrányt. Még mindig nem világos minden részlet, de a járatkísérőket alkalmazó cég tulajdonosa Tállai Andráshoz köthető és valaki nagyon sok pénzt leakaszt ebből.
A miskolci politikai színtéren Jakab Péter nem hagyja, hogy a megyeszékhelyünket érintő seriff-kérdés a feledés homályába merüljön. A történet körül még sok a tisztázatlan részlet, de már egyértelmű, hogy havonta egymillió forintba kerül a városnak ez a járatkísérői szolgáltatás, mely egy külső céggel van összefonódva, és amelynek hátterében Tállai András áll.
Jakab Péter osztotta meg a részleteket a közösségi médiában, tudósítását változtatás nélkül mutatjuk be:
"Ahogy megígértem, itt az idő, hogy felfedjük az igazságot a seriff ügyében!"
Miskolc fideszes vezetése azt állította, hogy a polgárőrség tagjai, akiket "seriffeknek" neveznek, ingyen végzik a munkájukat. Erre a polgárőrség rávilágított, hogy feladataik ellátásához "külső segítséget" vettek igénybe, de ezt csupán január végéig tudták megtenni. A helyzet pedig valóban úgy alakult, ahogyan ők mondták! Az MVK, egy újabb közérdekű adatigénylésemre reagálva, megerősítette, hogy január 31-től szerződést kötöttek egy külső vagyonvédelmi céggel, amely átveszi a seriffek feladatait. Az MVK egy seriff munkájáért óránként 5700 forintot fizet, amiből a seriffek 1800-2000 forintot kapnak kézhez. Ha ezt nyolcórás munkanapra vetítjük, akkor seriffenként napi 45.600 forintot jelent - kezdte el a számadatok ismertetését a miskolci politikus.
Tehát egy járatkísérő havi költsége 912.000 forintot tesz ki!
Január 31. előtt a járatkísérők költségeiről még nincs pontos információ, de annyit tudunk, hogy a város vagyonvédelmi vállalata, a MiRend-Sec, tavaly novemberben hasonló összeggel szerződött ezzel a céggel. Tehát nem csupán onnan érkezik a támogatás, hanem nem is elhanyagolható mértékben. Ráadásul a Miskolc-Tapolcai polgárőrök is beszállhatnak a finanszírozásba, ennek a lehetőségnek a felderítésén is dolgozom.
Persze, itt van egy egyedibb változata: "Nos, a seriffeket foglalkoztató vállalkozás egy 500 fős kis faluban van nyilvántartva, és a tulajdonosa szoros kapcsolatban áll Tállai személyével. Így már világos, nemde?"
Jakab Péter elemzésében éles kritikát fogalmazott meg a fideszes állásponttal szemben, kiemelve, hogy a seriffek nem csupán polgárőrök, és munkájukért havi 912 ezer forintot kapnak az MVK-tól. Kifejtette, hogy Tóth-Szántaiék pofátlanul hazudtak a miskolci lakosoknak, és felhívta a figyelmet arra, hogy a lebukott "vezetők" ilyenkor általában eltűnnek a színről. A bejegyzését egy figyelemfelkeltő képpel tette még hangsúlyosabbá a közösségi oldalán.