Kína GenAI felhasználóinak száma már meghaladta a 230 milliót - számolt be az ITBUSINESS.

A kínai Baidu Ernie Bot, helyi nevén Wenxiaoyan, a legkeresettebb generatív AI termék a hazai piacon, megközelítőleg 11,5%-os piaci részesedéssel. A második helyet az OpenAI ChatGPT foglalja el 7%-kal, míg a harmadik pozíciót a Google Gemini tartja 3,8%-kal. Érdekesség, hogy bár ez a két amerikai szolgáltatás hivatalosan nem elérhető Kína szárazföldi területén, mégis jelentős érdeklődés övezi őket.
Kínában a Generatív AI felhasználók körében közel kétharmad választja az LLM szolgáltatásokat kérdések megválaszolására, míg egyharmaduk munkatársként alkalmazza ezeket, például értekezlet-jegyzőkönyvek és prezentációk elkészítésére – derül ki a legfrissebb jelentésből. Novemberig több mint 309 GenAI-termék LLM-jét regisztrálták a kínai internetfelügyeletnél, Peking 96, míg Sanghaj 84 termékkel járult hozzá ehhez a számhoz. A nyilvántartásba vett szolgáltatások közül több mint 190 már engedélyt kapott, és július óta kereskedelmi forgalomban is elérhetők a nagyközönség számára.
A kínai GenAI felhasználói adatok azt jelzik, hogy a világ második legnagyobb gazdaságában az LLM-ek (nagy nyelvi modellek) népszerűsége folyamatosan növekszik. Miközben a hazai cégek próbálnak lépést tartani az Egyesült Államokkal, ahol az OpenAI 2022-es ChatGPT-je forradalmasította a digitális interakciókat, a kínai techóriások mindegyike elindította saját LLM-jét, hogy szolgálja a fogyasztókat és az üzleti szektort. Ezen kívül feltörekvő startupok, mint Baichuan, Zhipu AI, Moonshot AI és MiniMax, amelyek a mesterséges intelligencia "tigrisének" számítanak, egyre nagyobb érdeklődést generálnak a felhasználók és a befektetők körében.
A csaknem 200 kereskedelmileg elérhető kínai LLM több mint 600 millió regisztrált felhasználót vonzott - derült ki az Ipari és Informatikai Minisztérium egy októberi tisztviselői nyilatkozatából.