Magyarország előnye az Eb-bronzmeccs félidőjében + videós összefoglaló
Advent harmadik vasárnapján ér véget a 18 napon át tartó kontinenstorna, amely magyar szempontból Debrecenben, a törökök elleni csoportmeccsel kezdődött. Azóta már a kilencedik találkozójára készült Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány csapata, amely néhány napon belül másodszorra találta szembe magát a franciákkal - azt megelőzően, hogy a pénteki elődöntőben Norvégiával szemben alulmaradt, egy Franciaország elleni, keddi vereséggel zárta a középszakaszt az addig hat meccset nyerő nemzeti csapat.
A bronzmeccs előtti hétvégén különleges alkalmak sorával ünnepelték a magyar kézilabdázók kiemelkedő teljesítményeit. Szombaton, Bécs szívében Simon Petra büszkén vette át az év legjobb fiatal női kézilabdázójának járó díjat, míg Iváncsik Gergő ünnepélyes keretek között került be az Európai Kézilabda Szövetség (EHF) Hírességek Csarnokába, ezzel is megörökítve nevét a sportág történetében. Vasárnap, a mérkőzés előtt néhány órával az EHF bejelentette az Európa-bajnokság álomcsapatának tagjait, és örömmel értesülhettünk arról, hogy a magyar válogatott három kiválósága, Klujber Katrin, Győri-Lukács Viktória és Simon Petra is helyet kapott a rangos listán.
A bécsi rendezvényközpont lelátóján, akárcsak a pénteki elődöntő során, a vasárnapi helyosztó alkalmával is a magyar szurkolók domináltak. A csapatok bemutatásakor a drukkerek lelkesen tapsoltak a betegségek által érintett játékosoknak, akik közül Szemerey Zsófi, Janurik Kinga, Márton Gréta és Vámos Petra is vállalták a szereplést. Sajnos Böde-Bíró Blanka, valamint a két később behívott kerettag, Juhász Gréta és Petrus Mirtill nem tudtak csatlakozni a csapathoz. A lelkes szurkolók már a bemelegítés alatt is fokozták az izgalmat, szinte hazai pályát varázsolva a csapat számára.
A magyar kapuban Szemrey Zsófi kezdett, viszont már az első percben gólt kapott. Füzi-Tóvizi Petra nem tudta gólra váltani az első lehetőséget, az ellentámadásnál azonban Szemerey hárított, majd Kuczora Csenge betalált, 1-1-re alakítva az állást. Egy Klujber-góllal először a 4. minutumban tudott vezetni Magyarország, ám a franciák azonnal egalizáltak.
Az első tíz perc során egyik csapat sem tudott két gólos előnyre szert tenni – a franciák többször is közel jártak ehhez, de a kritikus pillanatokban Szemerey Zsófi bravúros védései megakadályozták a gólokat. A 11. percben azonban Laura Flippes betalált, ezzel az olimpiai ezüstérmes és világbajnok francia csapat már 5-3-ra vezetett. Golovin Vlagyimir időt kért, és csapata hamarosan talpra állt; két góllal később már 5-5-re alakult a bronzmeccs állása. A 15. percben pedig Szöllősi-Schatz Nadine gólja után ismét a magyar csapat került helyzetelőnybe.
A játék képe a folytatásban sem változott jelentősen; a csapatok rendre elkövették a hibáikat, vagy éppen a kapusok bravúros védéseivel állították meg a gólgyártást. Ennek következtében egyik alakulat sem tudta magához ragadni a kezdeményezést. A 20. percben Győri-Lukács végre megtörte az ötperces gólcsendet, ezzel 7-6-ra módosítva az eredményt. Nem sokkal később Magyarország már 9-7-re vezetett, ami arra késztette a francia csapat kapitányát, hogy kihasználja az időkérés lehetőségét. Azonban a helyzetük nem javult jelentősen, de ez az ő problémájuk maradt. Öt perccel a szünet előtt 10-8-ra állt a mérkőzés, amelynek végén a magyar válogatott 13-12-es előnnyel vonulhatott le a pályáról.
A térfélcsere után Győri-Lukács szerezte meg az első gólt, kétgólosra növelve a különbséget. Az első öt percben csak az eredmény változott, a különbség nem, 16-14-re vezetett a több ezer szurkoló által támogatott magyar csapat, a 41. percben viszont egyenlített az ellenfél (16-16). Amikor újra magához ragadta az előnyt Magyarország, ismét játékmegszakítást kért a franciák trénere.