Látványos átalakulás kezdődött a Corvin-negyed szívében: új irodaház építése vette kezdetét, mely nem csupán a környék arculatát formálja át, hanem új lehetőségeket is teremt a helyi közösség és vállalkozások számára. Az építkezés során modern tervezési e


A szerkezetkész épületnél a beruházó váratlanul más irányt vett.

A laikusok számára talán úgy tűnik, hogy Budapesten az elmúlt években szinte felpörgetett üzemmódban nőnek ki a földből az iroda- és lakóházak, és az egymást követő projekteknek sosem lesz vége. Ez a benyomás nem alaptalan, hiszen a VIII., IX., XI. és XIII. kerületekben zajló építkezések miatt rendszeresen találkozhatunk építési területekkel az utcákon.

Eddig még nem tapasztaltunk olyat, hogy egy irodaház megépítésére tervezett projekt végül lakóházzá alakulna, vagy hogy egy lakáscsoport építése során a tulajdonos úgy határozna, hogy a belső terekbe irodákat helyezne el, mert ez sokkal kedvezőbbnek tűnik.

Ennek az európai színtéren gyakran előforduló pálfordulásnak most itt az első hírmondója - derül ki az Építészfórum híréből, ami rámutat: a Corvin Innovation Campus irodaház-együttes következő ütemében az első tervekkel ellentétben végül több mint kétszáz lakás kap majd helyet.

A Sugár Péter irányítása alatt működő Radius B+S építészirodában készült tervek eddig csupán a szerkezetkész fázisig jutottak el, ami lehetővé teszi, hogy a kisebb módosítások könnyedén végrehajthatók legyenek. Ennek eredményeként összesen 400 négyzetméternyi közösségi tér fog megvalósulni, míg a tetőn egy 160 négyzetméteres teraszt alakítanak ki, amely kizárólag a lakók számára lesz elérhető.

Az Építészfórum nemrégiben közzétette a Futureal-csoporthoz tartozó Cordia indoklását, miszerint a budapesti újlakáspiacon egyre élénkebb kereslet mutatkozik. A megjelenő ingatlanok között a legnagyobb arányt a főként egy hálószobás és stúdiólakások teszik ki, amelyek körülbelül 80 százalékát befektetési céllal, elsősorban kiadási szándékkal vásárolhatják majd meg az érdeklődők.

Related posts