Olasz és román kutatók felfedezték, hogy Drakula legendás alakját valójában Nápoly földjébe temették.

Egy rejtélyes szövegre hivatkoznak és a kutatók egy nápolyi síron megtalálták Drakula jelképeit.
A Drakula néven is elhíresült Vlad Tepes havasalföldi fejedelme iránti érdeklődés sosem csillapodik. Olasz és román kutatók legújabb feltételezései szerint sírja valószínűleg Nápoly városában található, a Santa Maria la Nova templom falai között. E felfedezésről az Il Mattino nápolyi napilap számolt be, felkeltve a történelmi rejtélyek iránt érdeklődők figyelmét.
Giuseppe Reale, a Santa Maria la Nova templomhoz tartozó múzeumközpont vezetője, a dél-olasz újság online platformján osztotta meg a legújabb kutatási felfedezéseit. Az igazgató, aki elméleti filozófiát tanít egy digitális felsőoktatási portál keretein belül, a romániai Snagovban és Comanában zajló konferenciáról jelentkezett be. Kiemelte, hogy minden jel arra mutat, miszerint a nápolyi templom kriptájában található sír III. Vlad, közismert nevén Drakula földi maradványait rejti.
Az Il Mattino egy különleges videót mutatott be, amely az elhíresült fejedelem mellszobrának ünnepélyes avatásáról készült, amelyre június 29-én került sor. Érdekesség, hogy hasonló mellszobor található a Santa Maria la Nova templomban is.
Romániai hírportálok szerint a tizenötödik században élt Vlad Tepes, vagyis Karóbahúzó Vlad sírhelyének hollétéről megoszlanak a kutatói vélemények. Egyes feltételezések szerint Drakula maradványait a snagovi kolostor vagy a Bukarest melletti Comana-kolostor őrzi., ugyanakkor dél-olasz sírhelyet feltételez a Drakula-mítosz kutatójaként ismert Mircea Cosma mérnök.
A történetet az Il Mattino 2014 óta követi, amikor kutatók egy csoportja a Santa Maria la Nova templom kolostorudvarában a nemes Mattia Ferrillo sírját azonosította Vlad Tepes esetleges nyugvóhelyeként. A felfedezés Raffaele és Giandomenico Glinni, az észt főváros, Tallinn egyeteme olasz kutatóinak nevéhez kötődik: szerintük a nápolyi síron ábrázolt sárkány és szfinxek Drakulára utaló jelképeknek számítanak.
A feltételezések alapján Maria Balsa, az 1431 és 1477 között élt fejedelem lánya, mindössze hét évesen a nápolyi udvarba jutott, ahol a Ferrillo családhoz házasodott. Ezen esemény következményeként apját is a Ferrillo-kriptába temették.
Az elméleteket hivatott erősíteni a templom egyik kápolnája falán talált titokzatos felirat, amelynek megfejtését még nem hozták nyilvánosságra. A rejtjeles szöveget az Il Mattino közölte, és többek között a műkincsek datálásával és azonosításával foglalkozó Claudio Falcucci igyekezett megfejteni, aki úgy vélte, hogy a felirat keletkezése a tizenötödik századra tehető. Falcucci szerint a szövegben többször előfordul a Vlad név.