Rendeletet hozott Trump, amely előírja, hogy az egyetemeknek kötelező nyilvánosságra hozniuk a külföldi forrásokból származó finanszírozásokat.


A baloldali-liberális orientációjú egyetemi sokszínűségi kezdeményezések ellen irányuló fellépés keretében.

Két, amerikai egyetemeket érintő rendeletet írt alá Donald Trump, amerikai elnök - írja az MTI. Az elnök a rendeletekkel lép fel a "hátrányos helyzetű csoportok történelmi diszkriminációját ellensúlyozni hivatott baloldali-liberális beállítottságú" egyetemi sokszínűségi programok ellen.

Az első rendelet célja az "eszmék piacának" megóvása a külföldi forrásokból származó propagandával szemben. Ennek keretében az egyetemek kötelesek nyilvánosságra hozni minden külföldi támogatást, amit kapnak, és ezt a nemzeti és biztonsági érdekek védelmére hivatkozva indokolják. A rendelet bevezetésekor elhangzott, hogy erre a lépésre azért van szükség, mert felmerült a gyanú, hogy bizonyos intézmények, például a Harvard, megszegik a külföldi adományok közzétételére vonatkozó jogszabályokat.

Egy másik rendelet pedig kötelezné az egyetemeket arra, hogy a hallgatókat a teljesítményük és ne pedig "woke" kritériumok alapján vegyék fel. Trumpnak nem ez az első ilyen típusú rendelete. A beiktatása után lényegében azonnal, a szövetségi kormány intézményeiben az első napján jogszabályok tucatját aláíró elnök egy tollvonással véget vetett a DEIA (diversity, equality and inclusion, accessibility, azaz sokszínűség, egyenlőség, befogadás és hozzáférhetőség) programoknak, amit kártékonynak, a woke ideológia részének tart, és pozitív diszkriminációnak tekint.

Több cég pedig követte az elnök példáját. Kukázta a sokszínűségi programját többek között a Meta, a Disney, a McDonald's, a Ford és az Alphabet, a Google anyavállalata is.

Trump beiktatása után az egyetemeket is célba vette, április közepén több, mint kétmilliárd dollár támogatást vont meg az adminisztráció a Harvardtól. A döntést a Fehér Ház azzal indokolta, hogy az intézmény nem tesz meg mindent az antiszemitizmus visszaszorítása érdekében. Azt, hogy milyen változásokat szeretnének látni az intézmény működésében egy levélben sorolták fel. A követeléseket - arra hivatkozva, hogy a kormány irányítani akarja a Harvard közösségét - az egyetem visszautasította, mindössze órákkal ezután érkezett a hír a támogatás megvonásáról, ami után az egyetem beperelte az amerikai kormányt.

Related posts