Hamarosan bárki kifejezheti véleményét az új közlekedési szabályzatról!
Eurojackpot telitalálat: Valaki igazán szerencsés napot zárt, hiszen 48,5 milliárd forintot nyert!
Tíz éve, minden év május 11-én ünnepeljük A Közlekedési Kultúra Napját Magyarországon, amely arra ösztönöz bennünket, hogy a közlekedők kölcsönös tisztelete és megértése legyen a középpontban. Ezen a napon a figyelmet a biztonságos és tudatos közlekedés fontosságára irányítjuk.
A Közlekedéstudományi Egyesület által életre hívott országos rendezvénysorozat megnyitóünnepségén pénteken Nagy Bálint, a közlekedésért felelős államtitkár hangsúlyozta, hogy az Építési és Közlekedési Minisztérium az elmúlt évben példaértékű együttműködés keretében, különféle szakmai és érdekképviseleti szervezetekkel közösen dolgozott az új KRESZ tervezet kidolgozásán.
Az új KRESZ kidolgozása egy rendkívül alapos és együttműködő folyamat eredménye, amelyben körülbelül 70 különböző szervezet és több mint 100 szakértő vett részt. Hat munkacsoportban dolgoztak, és a folyamat során 7 széleskörű workshop került megrendezésre. Ezen kívül több száz szakmai konzultáció zajlott, amelynek keretében több mint 700 észrevételt és javaslatot dolgoztak fel. Ennek köszönhetően az új KRESZ a társadalmi és szakmai közreműködés eredményeként, egy alulról építkező megközelítéssel jöhetett létre, tükrözve a széles körű összefogást és az érintettek aktív részvételét.
Az államtitkár hangsúlyozta, hogy a szakmai munka eredményeként létrejött szabályozási koncepciót a közlekedési minisztérium előterjesztette a Kormány elé, amely azt első olvasatban már megvitatta.
"Mostani feladatunk az, hogy véglegesen kidolgozzuk az új jogszabályt. Mivel a közlekedés mindannyiunkat érint, közös érdekünk, hogy a következő időszakban lehetőséget biztosítsunk mindenki számára, hogy megismerje a koncepciót, véleményt nyilvánítson róla, és javaslataival hozzájáruljon a közúti közlekedési szabályok megformálásához. A részletekről hamarosan tájékoztatjuk a közönséget" - nyilatkozta az államtitkár.
Bíró József, a Közlekedéstudományi Egyesület társelnöke és a Közlekedési Kultúra Napja kampány megálmodója, a megnyitóünnepségen hangsúlyozta, hogy 2015-ben indult el az első kampány, amelyben tizenöt közlekedési partnerszervezet működött együtt. Ma már azonban az országosan több mint száz szervezet csatlakozott a rendezvénysorozathoz. Bíró kiemelte, hogy a közlekedési kultúra napjának legfontosabb üzenete az együttműködés fontossága: mindannyian egymásra vagyunk utalva a közlekedés során, és csak közösen tudunk biztosan elérni az úti célunkhoz.