Az Intel bejelentette, hogy 2030-ra halasztja ohiói gyárának építkezését.


Az Intel gyengélkedő gyártási szegmense újabb nehézséggel néz szembe, mivel a tervezett 28 milliárd dolláros projektet elhalasztották.

Miközben folytatjuk beruházásainkat amerikai telephelyeinken, elengedhetetlen, hogy a gyártás megkezdését összehangoljuk üzletágunk igényeivel és a szélesebb piac keresletével – fogalmazott az Intel globális operációs igazgatója, Naga Chandrasekaran egy munkavállalóknak írt nyílt levélben. "Ezt a szempontot figyelembe véve módosítjuk ohiói gyáraink ütemtervét." Az Intel jelenlegi előrejelzése szerint az első gyár 2030 és 2031 között kezdheti meg a termelést, míg a második üzem várhatóan egy évvel később lép működésbe. Ez már a második jelentős csúszás a vállalatnál a 2022 eleji bejelentés óta. Eredetileg a gyárak termelése idén indult volna, azonban a tervek szorosan kapcsolódtak az állami és szövetségi támogatásokhoz, valamint az amerikai Chips and Science Act keretében elérhető adókedvezményekhez.

Tavaly év elején ezeket a terveket elvetették, és a helyszínen folyó munkálatokat 2026 végéig kitolták. Azóta az Intelnek jelentős pénzügyi ellenszéllel kellett szembenéznie, mivel gyártási részlege negyedévről negyedévre több milliárd dolláros veszteséget termelt, és az x86-os óriásvállalat egyre több chip elkészítését szervezi ki a TSMC-hez. A bajok elhárítására tett kísérletként az Intel bejelentette, hogy leválasztja a gyárakat egy leányvállalatba, saját igazgatótanáccsal és vezetőséggel, és határozatlan időre elhalasztotta tervezett európai terjeszkedését, beleértve a németországi Magdeburgban lévő gyárat és a lengyelországi összeszerelő telephelyet. A helyzetet tovább bonyolította Pat Gelsinger korábbi vezérigazgató tavaly év végi hirtelen "visszavonulása". Ő volt a felelős az Intel szerződéses félvezetőgyártás felé való nyomulásának előmozdításáért.

A legfrissebb információk szerint az Intel ohiói gyárának kivitelezői befejezték a létesítmények mélyépítési fázisát, és most már a föld feletti munkálatokra összpontosítanak. Chandrasekaran kifejtette, hogy a projekt nem áll le, csupán lassabb tempóra vált, ami lehetőséget ad az Intel számára, hogy szükség esetén gyorsítsa a munkafolyamatokat és a működés megkezdését az ügyfelek igényei szerint. A Trump-kormányzat által a külföldi félvezetők importjára kivetett magas adók miatt valószínű, hogy megnő az érdeklődés az Intel gyártási és fejlett tokozási technológiái iránt. A cég tervei között szerepel, hogy még az idén beindítja a 18A technológia alkalmazását a Panther Lake processzorcsalád keretében. Ez az új eljárás nemcsak az Intel saját termékeit fogja támogatni, hanem első ízben kínál csúcstechnológiás megoldásokat külső ügyfelek számára is.

Related posts