Legyél óvatos, mert ez a két éjszakai tünet akár a rák figyelmeztető jele is lehet!

Néhány éjszakai jelenség figyelmeztethet a rákbetegség lehetséges jelenlétére, és ezeket érdemes komolyan mérlegelni a betegség korai felismerése érdekében.
A rák korai felfedezése kulcsfontosságú a túlélési esélyek növelésében. Éppen ezért elengedhetetlen, hogy a betegség jeleit minél hamarabb észleljük, hogy időben megkezdődhessen a megfelelő kezelés, és ezzel csökkenthetőek legyenek az esetleges utóhatások. Érdekes módon, bizonyos tünetek éjszaka sokkal kifejezettebbé válhatnak, ezért fontos, hogy ezeket a figyelmet érdemlő jeleket ne hagyjuk figyelmen kívül.
Az intenzív éjszakai izzadás figyelmeztető jel lehet, amely a rák lehetséges jelenlétére utal. Az Egyesült Királyság Rákkutató Központjának szakértői hangsúlyozzák, hogy ha valaki rendkívül erős éjszakai izzadást tapasztal, fontos, hogy orvosi segítséget kérjen.
Egy másik jel, amit ugyancsak komolyan kell venni, az a súlyos fáradtság. Ha rögtön ébredés után fáradtnak érezzük magunkat, vagy ha állandóan fáradtnak érezzük magát, tanácsos orvoshoz fordulni egy teljes kivizsgálás céljából. Az onkológiában az aszténia általában krónikus, közvetlen ok nélküli (erőfeszítés hiánya vagy minimális erőfeszítés nélküli), pihenéssel nem javuló és jelentős napi hatással járó, kóros fáradtság érzését jelenti - magyarázzák a H. Hartmann Sugárterápiás és Sugársebészeti Intézet szakemberei.
A szakértők azt is javasolják, hogy forduljon orvoshoz, ha megmagyarázhatatlan vérzés jelentkezik vécére járás során (mint például székletvér vagy hüvelyi vérzés), valamint köhögési roham vagy hányás esetén.
Fontos, hogy bizonyos tünetek figyelmeztessenek minket, és orvosi segítséget igényeljenek. Ilyenek például a hirtelen, ok nélküli, jelentős fogyás, valamint a tartósan megjelenő csomók vagy duzzanatok különböző testrészeken, mint például a nyak, hónalj, gyomor, lágyék, mellkas vagy herék. Emellett érdemes odafigyelni a fizikai változásokra is, mint a mell formájának megváltozása, egy újonnan felfedezett anyajegy, vagy akár a rekedt hang is. Ezek mind olyan jelek, amelyek orvosi kivizsgálást igényelnek.
Mindenképpen forduljunk orvoshoz, ha bármilyen szokatlan vagy tartós változást észlelünk, ez segíthet a rák korai stádiumban történő diagnosztizálásában, amikor a kezelés nagyobb valószínűséggel lehet sikeres. Nyilvánvaló, hogy ezek a tünetek nem specifikusak a rákra, aggodalomra adhatnak okok, különösen akkor, ha ezek a tünetek halmozódnak és tartósan fennállnak.