Évtizedeken keresztül a nácik Panther harckocsijainak alkatrészei között bújtak meg.
Egy kétezres évekbeli átalakítás során tűntek el nyomtalanul.
Egy különleges képsorozat bontakozik ki a kelet-európai internetezők karácsonyfás fényképekkel díszített digitális táján, amelyet a bájtszél sodor elénk. A Panzer-Archeology által vasárnap bemutatott válogatás a bukaresti belvárosban található park 2005-ös állapotát eleveníti meg, és olyan meglepő részleteket tár elénk, amelyek új fényben tűnnek fel.
A Dan Melinte által a La Broscuțe nevű zöldterületen készített képeken nem nehéz felfedezni a négy furcsa padot, aminek a Harmadik Birodalom közepesharckocsi-típusa, a Panzerkampfwagen V Panther, azaz a Pz.Kpfw. V egykor lánctalpakkal körbevett futógörgői adnak keretet.
A háborús viszontagságokat túlélő, a románokhoz zsákmányolt darabokat az ország hadereje az ötvenes évek elejéig folyamatosan hadrendbe állította, mivel ezek kulcsszerepet játszottak a haderő újjáépítési folyamataiban.
A bukaresti park átalakítása 2006-ban történt, és azóta a különleges ülőbútorok nyom nélkül eltűntek. Egyesek úgy vélik, hogy ezek a bútorok német magángyűjtemények mélyére kerültek, míg mások inkább arra hajlanak, hogy egyszerűen csak a szeméttelepen találták meg végső helyüket.
A zöld bejárata a Google Térképén itt látható:
A Pantherből a magyarok számára is akadt néhány példány.
A hadi helyzet 1944 nyarán rákényszerítette a német hadvezetést, hogy szövetségeseit korszerű, a német logisztikai rendszerbe illeszkedő fegyverzettel lássa el. Ilyen meggondolások alapján került sor 1944. június 10-én a magyar honvédség német fegyverekre való fokozatos átfegyverzéséről szóló megállapodás megkötésére. Ennek értelmében az év végéig a magyar páncéloshadosztályok szervezetét is német mintára kívánták kiegészíteni, vagyis harckocsiezredeikbe egy osztály (zászlóalj) Pz.IV és egy osztály Pz.V Panther harckocsi került volna. A németek 1944 augusztusában 5 darab Panthert át is adtak kiképzési célra. Egyes visszaemlékezések szerint 1944. augusztus 23., vagyis a román kiugrás után egy eredetileg Romániának szánt Panther-szállítmány (mintegy 10-12 darab nehézharckocsi) ugyancsak a magyar honvédség birtokába jutott
A Hadtörténelmi Levéltár 1999-es évkönyvében megjelent tanulmányok egyikében olvashatjuk, hogy ezek a jelenségek szinte a háború végéig fennmaradtak. Érdekes módon az utolsó példányra a m. kir. 2. páncéloshadosztály 1945. február 24-i jelentésében még találkozhatunk utalásokkal, míg március 3-án már nem esett róla szó.